Logo firmy GOMER

 

Firma GOMER posiada własne zaplecze produkcyjne, które znajduje się na terenie siedziby zakładu. Całkowita powierzchnia pomieszczeń wynosi ponad 500 m2, w których znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia wykorzystywane w procesie produkcji i pakowania.

Produkcja mopów

Przedsiębiorstwo dysponuje kompletną linią technologiczną przystosowaną do produkcji mopów.

 

Pierwszy etap produkcji polega na przygotowaniu materiału, z którego powstają końcówki mopów. Duże zwoje włókniny przewijane są za pomocą specjalnego urządzenia na mniejsze rolki, które są lżejsze i tym samym wygodniejsze w użyciu podczas następnego etapu.

 

 

Kolejna faza cyklu to nałożenie przygotowanych wcześniej, małych szpulek z włókniną na haki. Podczas tej czynności ustala się odpowiednią gramaturę końcówki mopa oraz dowolnie wybraną kolorystykę materiału.

 

Następnym etapem jest przeciąganie włókniny przez urządzenie kapslujące. Maszyna ta wyposażona jest w specjalną głowicę zaciskową, która nakłada zapinkę na kapsel i odcina materiał według ustalonej długości.

 

Każdy z powyżej opisanych etapów to praca wielu ludzi, którzy codziennie czuwają nad prawidłowością przebiegu procesu oraz kontrolują jakość każdego produktu.

Składanie ścierek

Zakład wyposażony jest w automat do składania oraz przycinania ścierek syntetycznych znajdujących się w ofercie firmy. Urządzenie pobiera materiał znajdujący się na rolce a następnie składa ścierkę naprzemiennie i przycina ją do odpowiedniej długości.

 

 

Pakowanie

Firma GOMER wyposażona jest w wysokowydajny automat typu flow pack, który służy do pakowania większości wyrobów gotowych oraz konfekcjonowania towarów. W przypadku realizowania indywidualnych zamówień, zakład posiada specjalne urządzenie do ręcznego zgrzewania folii.